Älvsala
NYA TOMTÄGAREFÖRENING

Nyheter

ÄLVSALA BOULECUP

Älvsalas sjunde boulecup gick av stapeln i mitten på juli. Trots ostadigt väder kom 12 härliga grannar och spelade den roliga kortleksboulen.

För första gången kom det några regnstänk men alla fortsatte spela som de tåliga vikingar vi är 😉

Plötsligt så händer det; Kjelle Linden som varit med sen starten fick lägga vantarna på den åtråvärda vandringspokalen! Förra årets vinnare Reidar Nörgaard kom tvåa med Simon Hillborg på tredje plats. Stort Grattis till er alla!

I  boule kan alla vara med; ung som gammal, erfaren som nybörjare och det är alltid en trivsam stämning där du lär känna dina grannar. Kommer DU nästa år?

Boulekommitten

Annika Andersson – Lasse Karlsson – Kjelle Linden

Senaste inläggen

Ny Boulemästare

Älvsalas tionde boulecup gick som vanligt av stapeln i mitten av juli. I år var första gången dock med regn som kom i lätta skurar. Trots

Läs mer »

Ny Boulemästare

Älvsalas tionde boulecup gick som vanligt av stapeln i mitten av juli. I år var första gången dock med regn som kom i lätta skurar. Trots

Läs mer »

© Copyright 2025Älvsala Nya Tomtägareförening